Przejdź do treści

Komary i kleszcze – stanowcze NIE!

naturalne sposoby na komary i kleszcze. Olejki eteryczne jako skuteczne repelenty

Kleszcze i komary jak co roku zaskoczyły działkowców i spacerowiczów? 🦟
O nie
! Nie można dać się zwariować ➡️ wystarczy odrobina wiedzy i można się posiłkować naturalnymi repelentami, które nie zaszkodzą ani nam, ani naszym dzieciom, czy zwierzakom.


Powinniśmy wykorzystywać wszelkie sposoby, aby chronić się przed inwazją tych drobnych krwiopijców. Naturalne olejki eteryczne mogą być stosowane do rozpylania w powietrzu lub smarowania skóry. Do szczególnie skutecznych substancji odstraszających komary i kleszcze należą:

A także pięknie pachnąca i łącząca zalety ww substancji kompozycja olejków eterycznych przeciw komarom i kleszczom – https://vesnaoils.com/produkt/kompozycja-olejkow-bye-bye-mosquito/


Według niektórych badań działanie olejku cytronelowego polega na zablokowaniu łaknienia u komara, który może zrezygnować z ukąszenia ofiary nawet już siedząc na jego skórze.

Do skutecznej przeciwkomarowej aromaterapii wystarczy 10 kropli cytronelli w dyfuzorze, w pomieszczeniu 10-15m2 (proporcjonalnie więcej w większych pomieszczeniach) można ją stosować bezpiecznie nawet w towarzystwie małych dzieci.

Kiedy potrzeba zabezpieczenia poza domem – wystarczy zrobić sobie przeciwwampirze perfumy 😉 Weźcie np. 100 ml oleju ze słodkich migdałów ( https://vesnaoils.com/produkt/olej-bazowy-ze-slodkich-migdalow/), dodajcie do tego łącznie 20 kropel ulubionego z wymienionych olejków (można połączyć kilka) i posmarujcie tym odsłonięte części ciała, omijając twarz.


Wymienione olejki można stosować także w celu ochrony zwierząt domowych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które źle reagują na syntetyczne środki. Dla psów i kotów poleca się głównie amyris i cytronellę.

Pamiętajcie, aby nie dać się zwieść niebezpiecznym bzdurkom pojawiającym się w internecie, jakoby o.e. cytrynowy i pomarańczowy pomagały – mogą nawet zaszkodzić uczulając po spotkaniu ze słońcem oraz wabiąc owady, szczególnie osy i pszczoły.

Pięknej wiosny i lata dla nas wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *