Przejdź do treści

Tworzenie świec sojowych – co wpływa na cenę i jakość produktu?

Dziś garstka informacji dla początkujących w świecie świec – bo każdy twórca kiedyś robił coś pierwsze sto razy, prawda? Na różnych forach i grupach świecowych pojawia się ostatnio mnóstwo pytań dotyczących pierwszych kroków i sprzedaży swoich domowej roboty wyrobów, z czego numer 1 to wycena produktu. Zatem dziś kilka wskazówek jak sprawić, aby Wasz produkt, jeśli chcecie go sprzedać, był atrakcyjny.

Po pierwsze – jeśli zastanawiacie się nad wyceną, to musicie wziąć pod uwagę mnóstwo podstawowych, mało romantycznych czynników, takich jak – cena surowców (wosk, szkło, knoty, olejki, etc) i ceny ich transportu. 
Dalej, aby zrobić świece w domu – potrzebujecie kilku przyrządów kuchennych – garnka, pojemniczka do topienia wosku (np. miarki kuchennej z dzióbkiem) czy topielnika. Niezbędny będzie też prąd lub gaz, ich zużycie też kosztuje.
[ ! O aspektach takich jak karty clp i tym podobne będzie niebawem, ale tak naprawdę, dla bezpieczeństwa, powinny być wykonane – to koszt 150-300 pln na jeden rodzaj świecy].
Następnie pamiętajcie, że poświęcacie zrobieniu świecy czas i miejsce – nie tylko w momencie topienia wosku i wlewania mieszaniny do szkła – to też czas przechowywania świec oraz ten poświęcony na jej promocję – w realu, czy w sieci.

Aby sprzedać, czy podnieść wartość swoich dzieł – musicie zastanowić się przede wszystkim – czy to jest coś co sama bym kupiła / sam kupił. Czy estetyka wykończenia zachęca, czy nie przesadzam z ozdobami, czy zdjęcie świecy/tartinki/tabliczki jest atrakcyjne, czy daje pełen obraz produktu i obrazuje możliwość jego wykonania?
Zadajcie sobie pytanie – co sprawia, że mój wyrób jest czymś wyjątkowym?
Czy za moją pracą kryje się coś więcej – czy może używam produktów najwyższej jakości, czy coś o nich wiem – czy są zdrowe, dobre dla użytkownika (i – dlaczego?), czy znam ich pochodzenie, czy korzystam z kontaktów z lokalnymi dostawcami? Może Waszą inspiracją jest coś wyjątkowego? Może szukacie natchnienia do wyboru zapachów, szkieł, kolorów w przyrodzie, może w pięknych wydarzeniach – napiszcie to sobie i o sobie!

Rękodzieło to magia, to opowieść, to zawsze powinno być coś wyjątkowego, nieść ze sobą opowieść o tym czymś, co w Was mieszka i czym chcecie się podzielić z innymi. Nawet jeśli Wasza świeca to popularna dziś kawa z bitą śmietaną, czy męska umięśniona klata – powiedzcie coś o tym – dlaczego właśnie to może poprawić jakość życia Waszych odbiorców.

Bo właśnie poprawa tej jakości to magia świec – ostatecznie albo będą się pięknie i jakościowo palić i radować ciepłym blaskiem, albo będą tak pięknie wykonane, że długo postoją zanim będą pierwszy raz odpalone.

Zatem – zanim Wasza pierwsza świeca trafi na sprzedaż – popróbujcie , testujcie jak Wasze wytwory wpływają na Was – jeśli cieszą oko, nos, jeśli podnoszą na duchu – znaczy, że jesteście na świetnej drodze do zostania profesjonalnymi wytwórcami, nawet na mikroskalę.

3 komentarze do “Tworzenie świec sojowych – co wpływa na cenę i jakość produktu?”

  1. Great article! I appreciate the clear and insightful perspective you’ve shared. It’s fascinating to see how this topic is developing. For those interested in diving deeper, I found an excellent resource that expands on these ideas: check it out here. Looking forward to hearing others’ thoughts and continuing the discussion!

  2. I thoroughly enjoyed this piece. The author’s arguments were well-reasoned and presented clearly. It would be great to discuss this further. What are your views?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *